Najlepsze hotele zamawiają uniformy hotelowe na wymiar dla konkretnych pracowników. Dzięki temu gotowe stroje prezentują się tak, jak należy. Odzież hotelarska nie powinna być zbyt nachalna. Najlepiej, jeśli nawiązuje do klasycznego, eleganckiego stylu. Zbyt wiele ozdób świadczy o bezguściu. Dlatego najlepiej zdecydować się na delikatne desenie. Ewentualne zdobienia powinny ograniczyć się np. do haftów lub ładnych lamówek
Kiedyś pobyt w hotelu kojarzył się z elegancką podróżą. Nie wypadało pokazać się w hotelowej restauracji nieuczesanym i w kapciach. Gentlemani i damy odpowiednio się ubierały do kolacji. Dawny hotelowy blichtr został wspaniale przedstawiony w filmie Wesa Andersona „Grand Budapest Hotel”. Czy zwróciliście uwagę na stroje, w jakich poruszają się filmowi pracownicy? To prawdziwe majstersztyki! To m.in. dzięki nim film ma tak elegancki wydźwięk.
Odzież hotelarska, jeżeli jest dobrze uszyta, stanowi o prestiżu. Strój dla recepcjonisty powinien wyróżniać się elegancją i schludnością. Musi nawiązywać do ogólnie przyjętej koncepcji. Jeżeli w logu hotelu przeważa np. barwa fioletowa, powinna ona też zagościć na uniformie hotelowym. Dobrze, jeśli pokojówki mają eleganckie fartuszki. Odzież hotelowa powinna kojarzyć się z porządkiem i dobrym wychowaniem. Dobrze więc, jeśli mężczyźni noszą koszule z kołnierzykiem a kobiety sukienki o odpowiedniej długości.
© 2025 AT GROUP